Spotkanie z autorką wierszy Bożeną Rogowską.

W dniach 8-13 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek ph. Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

Z tej okazji 9 maja 2023 r. Dom Kultury, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa oraz  Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowały spotkanie autorskie z lokalną autorką wierszy, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci - Panią Bożena Rogowską.

Pani Bożena jest mieszkanką gminy Poświętne i tworzy wiersze dla dzieci i dorosłych. W 2022 roku wydała tomik poezji dziecięcej pt. "Idzie Grześ i ...".

Na spotkanie przybyła klasa I miejscowej szkoły wraz z wychowawczynią Magdaleną Kućmierowską. Podczas spotkania Pani Bożena odczytała kilka swoich utworów, opowiedziała też dzieciom o procesie powstawania książki i swoich inspiracjach. W ciepły i barwny sposób przeplatała spotkanie anegdotkami ze swojego życia.

Na zakończenie można było pozyskać autograf autorki oraz zapozować do wspólnego zdjęcia.