Spotkanie autorskie z Katarzyną Janowicz – Timofiejew.

9 września 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Katarzyną Janowicz – Timofiejew.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Bolesława Prusa w Poświętnem na spotkanie przybyli uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią Elżbietą Fiedorek.

Katarzyna Janowicz –Timofiejew opowiadała dzieciom o przyjaźni oraz dbaniu o „braci mniejszych”, czyli ptaki i zwierzęta. Przedstawiła fragmenty książek “Kotek w autobusie”, “W starym ogrodzie”, “Opowieści Gawrona”, „Niezwykłe przygody Skrzata pirata”. Podczas spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez pisarkę fragmentów książek, opisujących przygody małych bohaterów, towarzyszących im zwierząt, w otoczeniu zmieniającej się przyrody.

Podczas rozmowy o książce pt.: „Stara komoda ciotki Aldony” dzieci z zapałem zgadywały, jakie skarby i pamiątki mogły kryć się w szufladach oznaczonych kolejną literą alfabetu.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia, rozmów o kotkach, pieskach i innych zwierzętach. Niewątpliwie pobudziło wyobraźnię dzieci i dostarczyło im wiele radości.

Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę autorki z autografem oraz zapozować do wspólnej fotografii.

Pani Katarzyna  prowadzi Wydawnictwo Niebieska Mrówka, które wydaje jej książki.

Spotkanie odbyło się dzięki Książnicy Podlaskiej  im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku -Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego, a biblioteka wzbogaciła się w książki podarowane przez autorkę.