Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską.

9 grudnia 2019 r. w Gminnej bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Suchowierską, która na co dzień mieszka w Chorwacji i jest autorką książek dla dzieci.

Agnieszka Suchowierska jest autorką książek edukacyjnych, współautorką bajek dla dorosłych, z zawodu polonistką. Jej książka „Mat i świat” została Książką Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY i wyróżniona w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2016 r.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak powstawał Mat – główny bohater jej książki „Mat i świat”. Kto tworzył ilustracje. Pani Agnieszka w ciekawy sposób opowiadała o szkołach w innych państwach, m. in. w Finlandii, Niemczech, Rosji, Chinach, Indiach, Pakistanie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania autorki oraz zadawały pytania dotyczące uczniów w krajach, gdzie dostęp do nauki jest utrudniony i jest luksusem.

Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem autorki.

Zorganizowane przez Bibliotekę spotkanie, na wniosek Jury składającego się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Biblioteki Powiatowej Książnicy Podlaskiej oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Białymstoku, było nagrodą dla Biblioteki za zajęcie III miejsca w konkursie  powiatowym „Dawno, dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”, wzięli udział uczniowie klasy III i IV Szkoły Podstawowej w Poświętnem, którzy przybyli wraz z wychowawczyniami Elżbietą Fiedorek i Ewą Łubą.