Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek.

5 maja 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Panią Joanną Krzyżanek, które zapoczątkowało obchody Tygodnia Bibliotek 2022.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Poświętnem przybyli do biblioteki wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Topczewską, aby uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z pisarką.

Pani Joanna jest autorką popularnych książek dla dzieci np. „Rodzina Wafelków”, „Świnki Sabinki”, „Pieski Tereski”, „Cecylia  Knedelek” i wielu innych. Prowadzi również warsztaty kulinarne, teatralne, plastyczne i literackie.

Autorka z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z młodymi słuchaczami, a jej barwne opowieści o książkach wzbogacone zostały prezentacją multimedialną i zabawami ruchowymi.

Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o książeczkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą oraz o początkach swojej pisarskiej przygody czyli o pierwszej książce napisanej w wieku 7 lat. Wspomniała też o babci Cecylii, która tą książkę przechowała do jej osiemnastych urodzin.

W dalszej części spotkania Pani Joanna  czytała dzieciom fragment swojej książki, były też wspólne zabawy ruchowe oraz degustacja wafli.

Dzieci, oczarowane i zasłuchane aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie uczniowie podziękowali Pani Joannie za niezapomniane spotkanie wręczając własnoręcznie wykonane kwiaty z papieru. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowego zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu PROAKTYWNIE Z KSIĄŻKĄ realizowanego przez Dział Instrukcyjno – Metodyczny Książnicy Podlaskiej  im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Dziękujemy Pani Paulinie Miłkowskiej Kierownikowi Biblioteki Powiatu Białostockiego, która towarzyszyła naszemu gościowi.