Wyróżnienie w konkursie Bibliotekarza Roku 2021 województwa podlaskiego.

9 maja 2022 r. pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, które odbywały się w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Podczas uroczystości wręczono Nagrodę Srebrnej Róży oraz tytuł Bibliotekarza Roku 2021 województwa podlaskiego.

Katarzyna Pietryńczak, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem, otrzymała wyróżnienie w konkursie Bibliotekarza Roku 2021 województwa podlaskiego organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Podlaski Bibliotekarz Roku 2021, którego współorganizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Do konkursu zgłoszono najbardziej aktywnych bibliotekarzy naszego województwa, którzy zasługują na uhonorowanie ze względu na ponadstandardowe osiągnięcia w promowaniu kultury i czytelnictwa.

Bibliotekarze nominowani do tytułu Podlaskiego Bibliotekarza Roku 2021:

• Monika Łapińska – kierownik Filii nr 4 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku - Podlaski Bibliotekarza Roku 2021.
  • Katarzyna Pietryńczak – kustosz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem – wyróżnienie.
  • Teresa Alina Skrodzka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwone.
  • Ewa Nowik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach.
  • Małgorzata Roszkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.
  • Teresa Fromelc - Pawelczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Gratulacje i życzenia zwycięzcom oraz wszystkim bibliotekarzom złożyli:  Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski oraz Beata Zadykowicz – dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.