Dyplom Honorowy Srebrnej Róży.

12 maja 2021 r. w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza.

W uroczystości wzięli udział: Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Agata Puchalska – dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Beata Zadykowicz - dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, laureaci nagrody i wyróżnieni.

Podczas uroczystości wręczano  Nagrody Srebrnej Róży oraz Bibliotekarza Roku 2020.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację obchodów w ubiegłym roku, dlatego wręczane były Nagrody laureatom dwóch edycji Srebrnej Róży ( za 2019 r. i 2020 r.)

Dyplom Honorowy Srebrnej Róży za 2019 rok otrzymała także Wiesława  Grabowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem wraz z Zespołem za innowacyjność w tworzeniu usług bibliotecznych oraz przestrzeni bibliotecznej, przyjaznej każdemu odbiorcy oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju bibliotekarstwa.

Srebrna Róża przyznawana jest od 1999 roku przez dyrektora Książnicy Podlaskiej osobom i instytucjom zasłużonym na rzecz popularyzacji książki i czytelnictwa oraz na rzecz bibliotek województwa podlaskiego.

Więcej informacji na stronie:

Zdjęcia Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.