Rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego “Biblioteka aktywna w przestrzeni wirtualnej”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem brała udział w konkursie wojewódzkim Biblioteka aktywna w przestrzeni wirtualnej”.

3 listopada 2021 roku w siedzibie Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego podczas XII Konferencja Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego ph. „Bibliotek@(rz) – kierunek nowoczesność” został rozstrzygnięty konkurs wojewódzki dla bibliotek.

Do konkursu zgłosiło się 9 placówek bibliotecznych, które aktywnie działały w przestrzeni wirtualnej w 2021 r.: Boćki, Czerwone, Krypno, Łapy, Poświętne, Szczuczyn, Turośl, Zabłudów, Zawady oraz Filia nr 3 Książnicy Podlaskiej. Nagrody ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Podlaski.

Nagrodzeni zostali:

I  miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym

II miejsce – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy

III miejsce – Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Gratulujemy zwycięzcom.

Biblioteka w Poświętnem otrzymała pamiątkowy dyplom oraz książki i upominki ufundowane przez sponsorów.