Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019.

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem otrzymała wyróżnienie w branżowym konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019.

Była to XII edycja konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa, którego celem jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

Sześcioosobowe jury przyjrzało się działalności polskich bibliotek i nagrodziło te najlepsze. Oceniana była między innymi oryginalność, różnorodność, liczba i jakość imprez, liczebność i różnorodność uczestników imprez, a także formy promocji imprez popularyzujących czytelnictwo.

I miejsce w konkursie zdobyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, II miejsce Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, III miejsce Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie SBP otrzymały placówki:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu - Biblioteka szkolna,

Szkoła Podstawowa im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie - Biblioteka szkolna,

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Starym Polu Biblioteka Szkolna,

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Prudniku. Szkoła Podstawowa nr 3 - Biblioteka Szkolna,

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie,

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu,

Biblioteka Publiczna w Piasecznie,

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach,

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu,

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem,

Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy w Rumi,

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Nowy Sącz,

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu,

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu,

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem otrzymała wyróżnienie, jako jedyna gminna biblioteka. Z uwagi na pandemię gala podsumowująca konkursy SBP w Warszawie nie mogła się odbyć, dyplomy zostały przesłane pocztą.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.