Dzień Rodziny 2023.

3 czerwca 2023 r. odbył się Dzień Rodziny, którego współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem.

Dzień rodziny odbywał się na placu przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem, gdzie przybyłe na imprezę całe rodziny przywitała dyrektor szkoły  Pani Bożena wraz z przedstawicielami współorganizatorów.

Biblioteka miała swoje stoisko, gdzie w akcji Cała Polska czyta dzieciom, zorganizowała konkurs z ze znajomości bajkowych postaci z nagrodami.

Ponadto dzieci miały możliwość spróbować swoich umiejętności w rysowaniu kredą na płytkach chodnikowych. W ramach akcji "Bookcrossing - przygarnij książkę" każdy mógł wziąć wybraną książkę do domu.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem.

Organizatorami imprezy były: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,  Szkoła Podstawowa, Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna w Poświętnem.