Dzień Rodziny 2022.

4 czerwca 2022 r., po dwuletniej pandemicznej przerwie, w gminie Poświętne świętowano Dzień Rodziny.

W słoneczną sobotę, na rodzinną imprezę przyszły całe rodziny. Uczestników pikniku powitała Pani Bożena Brzozowska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem wraz z przedstawicielami współorganizatorów.

Biblioteka przygotowała swoje stoisko, gdzie w akcji Cała Polska czyta dzieciom, gdzie dzieci mogły odpocząć o zapoznać się z książeczkami.

Członkowie Grupy Teatralnej ZAMASKĄ działającej przy bibliotece przebrali się za bajkowe postacie i przechadzali się pośród uczestników imprezy. Można było zgadywać, jaka postać reprezentują i z jakiej są bajki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem.

Nie zabrakło również konkurencji sportowo - sprawnościowych, które były przeznaczone dla całych rodzin, zabawy z bańkami mydlanymi oraz spotkania z postaciami z książek, za które przebrała się młodzież z Grupy Teatralnej ZAMASKĄ.

Organizatorami imprezy były: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,  Szkoła Podstawowa, Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Klub Seniora „Przyjaciele” w Poświętnem.