Zajęcia online w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka.

18 stycznia 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała kolejne zajęcia w ramach projektu Wydawnictwa Ezop "Nasza Mała Biblioteka".

naszamalamin.jpg

Tym razem bohaterką spotkania była Anakonda Amanda z książki "Długaśna sąsiadka" Kęstutisa Kasparaviuciusa. Dzieci wysłuchały historii o Króliku Różanosku oraz Anakondzie Amandzie, następnie według poleceń z Łamigłówek literackich porozmawialiśmy o tym, czym jest plotka oraz plotkowanie i jaki ma wpływ na ludzi.

W kolejnej części dzieci pomogły w labiryncie znaleźć drogę Amandzie do domu, odszukały różnice na obrazkach oraz ułożyły w odpowiedniej kolejności pocięte części obrazka.

Podczas zajęć w ramach projektu dzieci wykonały także prace plastyczne, które przedstawiły ich wymarzonego sąsiada (mogły puścić wodze fantazji).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie odbyło się w formie online.

Dziękujemy Pani Magdzie Kućmierowskiej oraz dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej w Poświętnem za udział w zajęciach.