Pierwszy tydzień Ferii Zimowych 2020.

Dom Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowały Ferie Zimowe 2020 dla dzieci i młodzieży z Gminy Poświętne. Zgłosiła się grupa ponad 40 chętnych dzieci w różnym wieku, od 3 do 12 lat.

20 stycznia br. /poniedziałek/ spotkała się działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem Grupa Teatralna ZAMASKĄ, aby aktywnie spędzić wolny czas. Grupa młodych ludzi założyła Instagram grupy oraz przygotowała scenografię do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka. Zrodził się także jeszcze jeden pomysł, który młodzi, zdolni ludzie chcą realizować w przyszłości. Pomysł został zapoczątkowany i młodzież zamierza nad nim pracować.

21 stycznia br. /wtorek/ pierwszy dzień zorganizowanych ferii zimowych był bardzo pracowity. Dzieci miały za zadanie wykonać z masy solnej rozmaite kształty, które potem suszyły oraz kartki z życzeniami dla Babci i Dziadka.

22 stycznia br. /środa/ dzieci przygotowały i upiekły babeczki, które były słodką niespodzianką na Dzień Babci i Dziadka. Odbyły się również zajęcia plastyczno – manualne: dzieci malowały wykonane poprzedniego dnia kształty z masy solnej, wycinały i przyklejały wielobarwne motylki, z których wykonano wystawę. Najmłodsze dzieci miały możliwość spędzenia czasu w bibliotece, gdzie mogły układać puzzle, bawić się klockami, ale także pograć w gry planszowe i komputerowe dla maluchów.