Drugi Tydzień Ferii Zimowych 2020.

Drugi tydzień ferii zimowych był równie ciekawy i aktywny, jak pierwszy. Dom Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem przygotowały bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży w różnym wieku- od 3 do 12 lat.

28 stycznia br. /wtorek/ dzieci miały interesujące spotkania związane z bezpieczeństwem. Pierwszym było spotkanie ph. "Uważam - jestem bezpieczny!" z policjantami z komisariatu w  Łapach, w trakcie którego asp. Tomasz Łapiński oraz asp. Kazimierz Twarowski zapoznali dzieci z tematyką bezpieczeństwa na drogach, akcentując szczególnie noszenie odblasków przez dzieci, dzięki którym są one widoczne dla kierowców. Policjanci rozdali wszystkim po opasce odblaskowej. Dzieci zadawały pytania dotyczące tego, jak wygląda praca policjanta - wszyscy mogli przymierzyć kajdanki oraz potrzymać policyjne akcesoria.

Kolejnym spotkaniem w tym dniu była wizyta strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Łapach i OSP w Poświętnem. Bryg. Robert Dzierżek, druh Rafał Przewoźnik  oraz Naczelnik OSP Poświętne Karol Sienkiewicz, w ramach projektu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Nie bądź obojętny – reaguj!”. Przeprowadzili oni zajęcia z dziećmi z Gminy Poświętne pod hasłem „Bezpieczne ferie 2020”  w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

Po ciekawych i pouczających  zajęciach dzieci mogły spędzić ciekawie czas w bibliotece.

29 stycznia br. /wtorek/ uczestnicy Ferii Zimowych 2020 wybrali się na wycieczkę do kina na film animowany "Urwis". Przed seansem dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Olafem oraz Smerfem, co wywołało uśmiech na twarzach uczestników. Dziękujemy Pani Ewie Łubie za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

30 stycznia br. /środa/  uczestnicy ferii wzięli udział w warsztatach wielopokoleniowych.  Na to spotkanie przybyły panie z Klubu Seniora, babcie z wnukami, a także mamy z małymi dziećmi. Wychodząc naprzeciw wiośnie, organizatorzy warsztatów postanowili wprowadzić element wielkanocny, w związku z czym zadaniem uczestników było wspólne wykonanie wielkanocnych stroików. Wspólna praca polegała na ozdabianiu styropianowych jajek z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: filcu, piórek, sznurków, wstążek, bibuły, farb, cekinów, kwiatków, trawy, mchu. Wszyscy wykazali się kreatywnością i wyobraźnią, bawiąc się przy tym doskonale. Piękne dzieła, które stworzyli podczas warsztatów, można podziwiać na wystawie w sali  Domu Kultury w Poświętnem.

Po zajęciach zorganizowanych można było w bibliotece poczytać na wygodnych pufach, układać bardzo trudne puzzle, pograć na komputerach, ale nawet zrobić bitwę na piłeczki.

Ferie zimowe 2020 minęły niepostrzeżenie. Dzieci w ramach zajęć mogły przećwiczyć i udoskonalić swoje umiejętności manualne, plastyczne, a także organizacyjne.

Wszystkim bardzo dziękujemy za liczny udział i zapraszamy do uczestnictwa w innych zajęciach prowadzonych przez Dom Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem.