Szkolenie w ramach Programu Równać Szanse.

1 października 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się szkolenie z Programu Równać Szanse w ramach jubileuszowej akcji #20na20 ph. „Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse”. Takich szkoleń mogło odbyć się tylko 20 w całej Polsce.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z celami samego programu, obowiązującym terminarzem, jak również uzyskaniem informacji odnośnie beneficjentów i wysokością wsparcia.

Organizatorem programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Celem jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o idei programu, jaką jest wyrównywanie szans młodzieży z małych miejscowości oraz jaką można otrzymać pomoc, aby działać w tym kierunku.

Program oferuje wsparcie dla projektów rozwijających kompetencje społeczne młodych ludzi mieszkających na wsiach oraz w małych miejscowościach. Wnioski o dofinansowanie mogą składać podmioty ze wsi i miast do 20.000 mieszkańców – organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki, ochotnicze straże pożarne oraz nieformalne grupy dorosłych deklarujące założenie i rejestrację (do końca realizacji projektu) lokalnej organizacji pozarządowej, która będzie kontynuowała działania podjęte w ramach projektu.

W spotkaniu wzięły udział osoby, które na co dzień pracują z młodymi ludźmi: bibliotekarze z sąsiednich bibliotek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, przedstawiciele Urzędu Gminy w Poświętnem, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poświętnem, Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem oraz Szkoły Podstawowej w Poświętnem.

Szkolenie prowadził Artur Łęga - koordynator Programu Równać Szanse.

Wszystkim uczestników dziękujemy za przybycie.