Próby teatru w czasach pandemii.

Wznowienie prób teatru.

Po częściowym zniesieniu obostrzeń związanych z występowaniem pandemii wywołanej wirusem Sars-CoV-2, Grupa Teatralna ZAMASKĄ wznowiła próby.

W lipcu  i sierpniu 2020 r., po przerwie spowodowanej epidemią, młodzi aktorzy rozpoczęli pracę nad nowym przedstawieniem, przestrzegając obostrzeń sanitarnych, pracując nad sztuką teatralną związaną tematycznie z dramatem Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”, aby wystawić ją podczas Nocy Bibliotek. Przygotowywali także dekorację oraz, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nagrali film ze swoim spektaklem, żeby móc wyświetlić go na FB biblioteki.

W marcu 2021 r. Grupa Teatralna ZAMASKĄ rozpoczęła spotkania w małych grupach, aby  pracować nad kolejnym wyzwaniem, jakim jest przygotowanie scenek teatralnych (rodzajowych) w ramach projektu pn. „Trudne relacje rodzinne” realizowanego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Poświętnem.