Zakończenie szkolenia „Sieć na kulturę”.

Zakończenie szkolenia „Sieć na kulturę” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem.

26 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem zostało zakończone szkolenie dzieci i młodzieży „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, w ramach projektu "Sieć na kulturę” w podregionie białostockim.

Uczestnicy szkolenia przepracowali 31 godzin kursu komputerowego, podczas którego uczyli się: jak wykorzystywać grafikę i materiały wizualne dostępne w Internecie, jak odszukać darmowe materiały, jak projektować materiały promocyjne (ulotka, plakat, zaproszenie) w programach internetowych: Canva, jak przygotować materiał wizualny do druku. Poznali również różne ciekawe programy do edycji zdjęć, do pisania postów w mediach społecznościowych oraz jak stworzyć własną prostą stronę internetową. Dodatkowo szkolenie było uzupełnione także o materiały prawne dotyczące licencji Creative Commons oraz praw autorskich osobistych i majątkowych.

Szkolenie z pewnością wzbogaciło młodych ludzi o nowe umiejętności i doświadczenia, które wykorzystają w swojej edukacji, jak również w życiu prywatnym.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu oraz drobne upominki, które były wyrazem podziękowania za ich wytrwałość i pracę podczas spotkań.