„Sieć na kulturę” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie białostockim”.

Celem projektu jest:

• podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-14 poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

W ramach projektu zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z gminy Poświętne, których tematem będzie  „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”.

Zajęcia skierowane są do młodych ludzi w wieku 10-14 lat. Więcej informacji pod nr telefonu 504926534, email: gbp.poswietne@wp.pl. Obowiązuje limit miejsc – 10 osób.

Podczas warsztatów każdy z uczestników:

• zdobędzie nowe umiejętności z zakresu pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach, pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów,
  • zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego,
  • dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest Creative Commons.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2  Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.