Dotacje na zakup nowości dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem w 2020 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem otrzymała w 2020 r. dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych.

Ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 3200,00 zł na wzbogacenie zbiorów biblioteki. Z otrzymanej dotacji zakupiono 135 egzemplarzy książek dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz z literatury popularnonaukowej.
"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego programu Rozwoju czytelnictwa".

W drugim naborze Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem otrzymała dofinasowanie w kwocie 6230,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną, w ramach którego zakupiła 38 kodów dostępu do ebooków na platformie Legimi na każdy miesiąc w 2021 roku. Dzieki otrzymanej dotacji została poszerzona oferta biblioteki dla czytelników. Dostęp do bazy Legimi pozwala na korzystanie przez czytelników i użytkowników biblioteki z zasobów 60 tys. tytułów, co umożliwia szeroki wachlarz możliwości korzystania z literatury w formie ebooków.

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego programu Rozwoju czytelnictwa".