Dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem w 2021 r.

Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych - dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem w 2021r.

belka.jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem otrzymała dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

W ramach otrzymanej dotacji w kwocie 5000,00 zł zakupiono  137 egzemplarzy książek dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz z literatury popularnonaukowej oraz 11 kodów dostępu do ebooków na platformie Legimi na każdy miesiąc w 2022 roku.

Otrzymane dofinansowanie pozwala bibliotece na aktualizowanie w trybie ciągłym i systematyczne uzupełnianie o nowości wydawnicze księgozbioru oraz zdalny dostęp do nowości wydawniczych na platformie Legimi.

„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-bookówi/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.