XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęty.

1 czerwca 2023 r. uczniowie kl. III wraz z Panią Krystyną Adamek odwiedzili Urząd Gminy w Poświętnem, gdzie młodych gości przywitał Pan Wójt Witold Łapiński.

1 czerwca br. rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Akcja ta od ponad dwóch dekad promuje książki i czytelnictwo wśród młodych ludzi.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem corocznie włącza się w obchody OTCD.  1 czerwca, wspólnie z biblioteką szkolną, zorganizowane zostało spotkanie czytelnicze. Grupa uczniów z kl. III przybyła do siedziby urzędu gminy, gdzie powitał ich Pan Wójt Witold Łapiński, który porozmawiał z dziećmi, opowiedział, czym zajmują się pracownicy urzędu i jak funkcjonuje ta instytucja oraz czym zajmuje się wójt gminy. W tym dniu przypada Dzień Dziecka i z tej okazji złożył dzieciom życzenia i wręczył słodycze.

Następnie Panie: Anna Zawadzka (skarbnik gminy), Agnieszka Kuryś (inspektor ds. wymiaru i podatku), Anna Roszkowska (inspektor ds. księgowości budżetowej), Dorota Perkowska (główna księgowa GOPS, DK i GBP) oraz Pan Tomasz Malecki (inspektor ds. drogownictwa) czytali dzieciom książkę Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, Ty łobuzie”.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły podziękowania za udział w akcji.