XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2021.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem włączyła się do obchodów XX OTCD.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem corocznie włącza się w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, której misją jest  krzewienie czytelnictwa i promocja wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się pod hasłem Lubimy czytać polskich autorów.

Inauguracja XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom miała miejsce  25 maja2021 r. (wtorek) podczas całorocznej akcji realizowanej przez bibliotekę ph. "Z wizytą online u przedszkolaków".

Dzieci wysłuchały historii Tomka, bohatera książki Renaty Piątkowskiej "Opowiadania dla przedszkolaków", Wydawnictwa Bis.

Akcja potrwa od 26 maja – 2 czerwca 2021, a czytające osoby zagoszczą zdalnie w odziałach przedszkolnych oraz w młodszych klasach Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Poświętnem.