Noc Bibliotek 2021 w Poświętnem.

VII edycja Nocy Bibliotek ph. "Czytanie wzmacnia" w Gminnej Bibliotece w Poświętnem odbyła się 2 października 2021 r.

Grupa dzieci i młodzieży spędziła ten dzień na wspólnej zabawie. Tematem przewodnim spotkania były gry planszowe i nie tylko… Największym powodzeniem cieszyła się gra „Mafia”, która stała się główną bohaterką zabawy. Turniej gry w karty UNO również wzbudził sporo emocji, ponieważ osoba przegrana musiała wykonać karę taką jak np. 50 przysiadów, 10 pompek, więc z oczywistych względów każdy chciał zostać zwycięzcą. Twister, dobble oraz zgadywanie haseł bez używania zakazanych słów to kolejne zabawy, które towarzyszyły dzieciom podczas wspólnego szaleństwa.

Nie zabrakło także spontanicznych pomysłów, jak np. nauka tańca o nazwie Belgijka oraz turnieju gry w piłkarzyki.

Dopełnieniem spotkania z 2 października było obejrzenie 9 października,  filmu pt. „Operacja człowiek w czerni”,  przygotowanego specjalnie na tegoroczną edycję Nocy Bibliotek.